Kategoria: Porady budowlane

Czy pomyślałeś o garażu…

Budując dom nie zapomnij o miejscu na garaż! Zastanawiasz się, czy takie pomieszczenie dołączyć bezpośrednio do domu, czy postawić osobno na działce? Garaż wkomponowany w projekt domu chroni przed wiatrem zewnętrzne pomieszczenia i dodatkowo nie trzeba wychodzić na zewnątrz domu, aby wyjechać samochodem w drogę. Jak, z czego i jaki garaż wybudować – sprawdź na

Jak powinna wyglądać piwnica…

Czy warto mieć piwnice? Jakie wynikają z tego korzyści? Czy wybudowanie piwnicy jest drogie i czy można to zrobić samemu? Jak zaizolować dobrze piwnicę, aby chłód nie dostawał się do wnętrza mieszkania powodując pleśń i grzyby? Internetowy poradnik budowlany rozwieje wszelkie wątpliwości – tylko go odwiedź i poczytaj!

Oświetlenie wnętrza…

Oświetlenie w mieszkaniu dzieli się na trzy grupy: główne (równomierne), punktowe (miejscowe, robocze) i dekoracyjne. Odpowiednia kompozycja światła pozwoli dobrze naświetlić wnętrze aby wygodnie w nim pracować, odpoczywać i dodatkowo podnieść jego estetykę dodając charakteru. Wszystko o oświetleniu, jego roli i montażu przeczytasz na poradniku budowlanym.

Parametry zużycia energii…

Dom energooszczędny to taki, który pozwala jego mieszkańcom zachowywać niski poziom kosztów z tytułu ogrzewania domu. Projekty domów tworzone z myślą o zastosowaniu w nich energooszczędnych rozwiązań pełne są skomplikowanych i niezrozumiałych parametrów i równań. Jak czytać wskazówki dotyczące zużycia energii? Czytaj na poradniku on line.

Drzwi zewnętrzne…

Wybór drzwi zewnętrznych jest ważnym wyborem ze względu na późniejsze funkcje reprezentatywne domu i zapewnienie bezpieczeństwa jego mieszkańcom. Dużą rolę spełnia sam zamek – może być najprostszy lub może stanowić system zabezpieczający przed otwarciem drzwi bez klucza. O drzwiach zewnętrznych czytaj na poradniku budowlanym.